دوره جریان شناسی سیاسی

از معرفی جریان های سیاسی معاصر تا معرفی شخصیت های تاثیر گذار و تحلیل مجالس منتخب ادوار گذشته در دوره جریان شناسی سیاسی

معرفی دوره

 

اهمیت جریان شناسی سیاسی

شناخت نسل امروز جامعه ایران از جریان‌های سیاسی امروز کشور، مبانی نظری و پیشینه عملی آن‌ها بسیار پراهمیت است و می‌تواند در هدایت فعالیت‌های اقشار مختلف جامعه، به‌ویژه نسل تحصیل‌کرده و افزایش تجربه تاریخی آن‌ها تأثیر جدی داشته باشد. حیات سیاسی یک کشور، سنت و گذشته سیاسی مردم، وضعیت حال و آینده آنان از کارگردانی این جریان‌ها متأثر است.(1)

 

معنی جریان سیاسی 

جریان‌های سیاسی پدیده‌ای بسیار مهم و نقش‌آفرین در تاریخ سیاسی و تحولات جامعه به شمار می‌آیند. مقصود از جریان سیاسی، یک حرکت سیاسی پویا و زنده است که با برخورداری از ایدئولوژی مشخص و گرایش‌های فکری درونی به مدد رهبران خود بر نظام سیاسی و نیز اقشار مختلف جامعه تأثیر می‌گذارد و جبهه، جناح، حزب، سازمان یا نهاد و گروه ویژه خود را بنیان می‌نهد. هدف نهایی جریان‌های سیاسی، کسب قدرت و استقرار نظام سیاسی مورد نظر است که آن را از طریق راهبردها و راهکارهای مختلف پی می‌گیرند.(2) 

 

شکل گیری جریانات سیاسی

جريان هاي سياسي بر پايه معيارهايي چون شكاف هاي اجتماعي، رابطه دين و سياست، رابطـه روحانيـت و حكومـت، قلمـرو حـداقلي يـا حـداكثري ديـن، قرائـت پـذيري يـا قرائت ناپذيري دين، اصولگرايي يا تساهل ديني، تحجر يا روشنفكري، استقلال يا وابستگي، فردگرايي يا جمع گرايي، انقلابي گري يا اصلاح طلبي، ايمان يا بي ايماني و خلوص اعتقـادي يا ناخالصي، حق و باطل و ... شكل مي گيرند.

 

 

 

این دوره شامل چه بخش هایی است؟

 

⬛معرفی جریانات سیاسی فعال بعد از انقلاب

شرح جریان روشنفکری در عرصه سیاست بعد از انقلاب    
جریان چپ با نگاه ویژه به جریان دوم خرداد
جریان اصولگرایی
جریانات ملی گرا در سیاست بعد از انقلاب

⬛معرفی شخصیت های سیاسی تاثیرگزار بعد از انقلاب

 هاشمی رفسنجانی
احمدی نژاد
مهدوی کنی
مصباح یزدی
موسوی خوئینی ها

⬛تحلیل مجالس منتخب از 11 دوره مجلس شورای اسلامی

1)دوره اول    2)دوره سوم   3)دوره ششم  4)دوره هشتم         5)دوره یازدهم    

 

اساتید دوره جریان شناسی سیاسی

🗣شهریار زرشناس

🗣محمد حسین صفار هرندی

🗣حسین محمدی سیرت

🗣دکتر سید جواد حسینی

🗣دکتر صادق کاظمی

🗣دکتر رضا آزاد

 

زمان برگزاری دوره:

 

 

نحوه برگزاری دوره:

این دوره به صورت آنلاین و با کیفیت خوب در  سامانه اسکای روم برگزار می شود. لینک و اطلاعات ورود به کلاس به صورت پیامکی برای شرکت کنندگان چند ساعت مانده به کلاس ارسال می شود. برای شرکت بهتر آنلاین لطفا طبق عکس زیر عمل کنید.

 

 

چگونه باید در این دوره شرکت کنم؟

برای ثبت نام در این دوره کافیست، ابتدا از قسمت بالای سایت ثبت نام کنید و وارد شوید. بعد از وارد شدن در صفحه دوره گزینه فعالسازی دوره را انتخاب کنید. برای اطمینان از ثبت دوره، می توانید قسمت دوره های من در پیشخوان را بررسی نمایید. بعد از فعالسازی اطلاعات اجرای دوره به صورت پیامک برای شما ارسال می شود.

 

 پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات

چنانچه سوالی داشتید و یا موقع ثبت نام دچار مشکل شدید می توانید با شماره آموزش 09194123342 تماس بگیرید و همچنین به صورت پیامک و یا در نرم افزار های پیام رسان ایتا و تلگرام می توانید  پیام ارسال کنید.

سرفصل های دوره


دیدگاه جدید

برای ثبت دیدگاه خود، لازم است در سایت عضو شده یا وارد حساب کاربری خود شوید.

هزینه دوره :
رایگان